Технічна інвентаризація – це документальне закріплення технічних параметрів об'єкта нерухомості: його поверхового плану, загальної, корисної, житлової, опалювальної площі, технічного стану, адреси, часом – інженерних комунікацій. Її треба відрізняти від інвентаризації, що проводиться у рамках бухгалтерського обліку, що відображає лише інвентарний номер, вартість та загальну площу об'єкта.

Результатом технічної інвентаризації є складання технічного паспорта об'єкта (житлового чи нежитлового, цілісного чи приміщення з окремою адресою в одному будинку (наприклад, квартири)), що є джерелом офіційних відомостей про нього.

Навіщо необхідна технічна інвентаризація нерухомості?

Без технічної інвентаризації неможливо:

  • Оформити речове право на об'єкт нерухомості у разі його перепланування, реконструкції чи споруди, внести зміни до існуючого реєстраційного запису;
  • Укласти та зареєструвати угоду з нерухомістю (купівлю-продаж, обмін, заставу, дарування тощо);
  • Отримати нерухомість у спадок;
  • Ввести об'єкт в експлуатацію;
  • Розділити та об'єднати об'єкт нерухомості, виділити з нього частку власності, присвоїти нову поштову адресу;
  • Укласти договір про набуття деяких комунальних послуг, вартість яких залежить від площі об'єкта (обслуговування прибудинкової території, центральне опалення, газопостачання);
  • Домогтися рішення від органів опіки та піклування про встановлення опіки.

Хто виконує технічну інвентаризацію у Кривому Розі?

Якщо раніше технічною інвентаризацією могли займатися лише комунальні служби, то сьогодні швидко та недорого подібні послуги надає наше БТІ, у штаті якого є сертифіковані спеціалісти. Вам не доведеться стояти в черзі і довго чекати на технічний паспорт, а в результаті нашої роботи ви отримаєте техпаспорт, що повністю відповідає встановленим нормативам і володіє офіційною силою.